Szkolenia rozwojowe oparte o FRIS – to warto wiedzieć

szkolenia

Wyższy poziom zadowolenia pracowników,  większa motywacja i zaangażowanie zespołu to tylko niektóre zalety korzystania ze szkoleń rozwojowych. Z pewnością warto proponować je pracownikom, aby mogli się rozwijać i lepiej się poznać, co wpłynie korzystnie zarówno na ich samopoczucie, jak i na efektywność w pracy. Świetną opcją są szkolenia oparte o FRIS. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat.

FRIS – pozwala poznać potencjał 

Metoda FRIS jest wykorzystywana zarówno w szkoleniach indywidualnych, jak i w tych przeznaczonych dla zespołów. Dzięki niej możliwe jest poznanie potencjału pracowników, aby było to możliwe, trzeba poznać sposób myślenia i działania każdego członka zespołu, a także postawy, którą przyjmuje w tym zespole najchętniej. Warto wspomnieć, że szkolenia rozwojowe oparte na FRIS koncentrują się na komunikacji międzyludzkiej, a jak wiadomo, ma ona bardzo duże znaczenie dla efektywności pracy. Dzięki tej metodzie pracownicy mogą się przekonać, jak ich koledzy z zespołu postrzegają rzeczywistość, a także przekonują się, że różne sposoby myślenia są dobre. Nie jest tajemnicą, że każdy człowiek wnosi coś do zespołu, a szkolenia rozwojowe oparte o FRIS sprawiają, że pracownicy dostrzegają to jeszcze lepiej. Metoda FRIS opiera się na perpektywach poznawczych: Fakty, Relacje, Idee, Struktury.

Szkolenia oparte o FRIS – wiedza i umiejętności dla zespołu

Śmiało można powiedzieć, że szkolenia FRIS przydadzą się każdemu zespołowi. Podczas spotkań uczestnicy:

– Uczą się dostrzegać i lepiej rozumieć potrzeby współpracowników.

– Uczą się rozumieć obawy innych szczególnie w przypadku sytuacji problemowych.

– Ćwiczą metody przekazywania wiadomości.

– Ćwiczą metody wydawania poleceń w taki sposób, aby motywować osoby o różnych stylach myślenia.

– Dowiadują się, jak mogą rozwiązywać sytuacje konfliktowe w odpowiedni sposób.

Warto wspomnieć, że szkolenia rozwojowe oparte o FRIS przydadzą się nie tylko zespołowi. Sprawdzą się także jako szkolenie indywidualne dla osób zajmujących stanowiska kierownicze.

Szkolenia rozwojowe oparte o FRIS i nie tylko – postaw na sprawdzoną ofertę

Bez wątpienia szkolenia mają wiele zalet i zdecydowanie warto w nie inwestować. Pamiętaj jednak, aby decydować na profesjonalną ofertę. Dzięki temu zyskasz pewność, że stawiasz na wysoką jakość, a szkolenie przyniesie oczekiwane efekty. Jak wybrać odpowiednią firmę? Przede wszystkim najlepiej sprawdzi się coach, który ma doświadczenie, a jego usługi cieszą się popularnością i dobrymi opiniami. Pamiętaj, że dzisiaj każda porządna firma ma swoją własną stronę internetową, dzięki której możesz zapoznać się z ofertą. W tej profesjonalnej możesz znaleźć opcje takie jak coaching grupowy, audyt kandydata w procesie rekrutacji, szkolenia dla przywódców. Zapoznaj się z ofertą, aby mieć pewność, że wybrana firma spełni najważniejsze oczekiwania.

Poszukując specjalisty do współpracy, trzeba zwrócić uwagę także na cennik. Jest to jedna z najważniejszych kwestii. Pamiętaj, że za dobrej jakości współpracę trzeba odpowiednio zapłacić. Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę efekty i późniejsze zyski, przekonasz się, że warto postawić na współpracę z doświadczonym specjalistą. Dobra cena to taka, która jest adekwatna do jakości współpracy. Nie zapominaj o tym, a na pewno uda Ci się wybrać odpowiedniego coacha do współpracy.

Szkolenia rozwojowe prowadzone przez najlepszych coachów to duży krok do osiągnięcia sukcesów. Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, warto sprawdzić, jakie doświadczenie ma wybrana osoba. Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat powinny być zamieszczone na stronie firmy. Jeśli nie możesz ich znaleźć, skontaktuj się z coachem. Tak naprawdę, nawet jeśli nie masz żadnych pytań, kontakt jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu przekonasz się, czy na pewno interesujesz się odpowiednią ofertą. Może bowiem zdarzyć się tak, że informacje na stronie firmy wzbudzą Twoje zainteresowanie, a kontakt z coachem będzie utrudniony. W takich sytuacjach najlepiej poszukać kogoś innego do współpracy, kontakt jest bardzo ważny dla jej przebiegu. 

Jest kilka wyznaczników, o których warto pamiętać, poszukując coacha. Profesjonalista powinien dbać o standardy, a więc mieć odpowiednie kompetencje i pamiętać o kodeksie etycznym. Ważna jest także przynależność do organizacji coachingowej oraz aktualna akredytacja, która jest potwierdzeniem kompetencji zawodowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze specjalisty, dobrą decyzją jest zapoznanie się z opiniami klientów.

5/5 - (25 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *