Skuteczne dopasowanie

SKUTECZNE DOPASOWANIE

Nie od dziś wiadomo, że podstawą każdej firmy są ludzie: ich wartości, zaangażowanie, lojalność.

Człowiek to najcenniejszy kapitał każdej firmy. Zatrudnienie niewłaściwej osoby bywa bardzo kosztowne, dlatego proces rekrutacyjny ma ogromne znaczenie dla powodzenia w biznesie i jest kluczem do sukcesu.

Przyjmowanie kandydatów do pracy przez pryzmat ich historii zatrudnienia na podobnym stanowisku niejednokrotnie okazywało się być kosztownym błędem.

Zatrudnianie ludzi na podstawie kompetencji uwzględniając typ osobowości, umiejętności czy kwalifikacje to już za mało !

Powszechnym błędem stało się też zatrudnianie niewłaściwych ludzi zapominając, że zatrudnia się do stanowiska (pod konkretny cel / proces ), ale przede wszystkim zatrudnia się ludzi do kultury organizacyjnej i jej wartości.

Szybkie i trafne rozpoznawanie (już na etapie rekrutacji) mocnych i słabych stron pracownika, jego umiejętności miękkich, ale też jego potrzeb, WARTOŚCI, dążeń, które motywują go do działania i odpowiadają za zaangażowanie, lojalność i wydajność w pracy.

Taki proces rekrutacyjny, oparty w dużej mierze na naturalnej ciekawości człowiekiem znacznie obniży ryzyko zatrudnienia nieodpowiedniej osoby, zapewniając organizacji lepsze dopasowanie kandydata do kultury organizacyjnej firmy, gwarantując szybki zwrot inwestycji i rozwój przedsiębiorstwa.

5/5 - (26 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *