Jak polskie firmy radzą sobie z odkrywaniem potencjału pracowników? Czy relacje na linii pracownik – pracodawca są bardziej partnerskie? O tych i innych zagadnieniach Martyna Guba opowiedziała portalowi „Biznes z klasą” w ramach cyklu wywiadów. Trener ds. komunikacji w biznesie podzieliła się m.in. swoimi spostrzeżeniami na temat praktycznego wykorzystania narzędzi psychometrycznych.
„Na człowieka patrzę poprzez pryzmat jego potencjału” – zaznacza Martyna Guba w rozmowie z portalem. Jak podkreśla, często sami nie jesteśmy świadomi, jakie możliwości w nas drzemią. Warto być otwartym na różnego rodzaju doświadczenia, choć wydaje się, że podjęcie pewnych wyzwań jest nie dla nas. Dziedzina z początku obca może stać się z czasem naszą specjalnością. Trudne momenty to nie tylko zmaganie się z przeciwnościami losu. Mogą nas również wiele nauczyć.
„Sama odkrywałam swój potencjał poprzez doświadczenia i odwagę, która przydawała się zwłaszcza w kryzysie, gdy jedna z moich firm przechodziła trudny okres. W bardzo krótkim czasie musiałam dokonywać odważnych decyzji. Wybierać ścieżki, którymi nie chodziłam wcześniej. Trochę po omacku, ale na własnej drodze odkrywałam potencjał, którego wcześniej bym nie poznała. Liczy się refleksja, nad tym, dlaczego mi się udało” – wspomina Martyna Guba.
Specjalistka – doradzająca firmom w budowaniu zespołów – podkreśla również, jak bardzo narzędzia psychometryczne ułatwiają analizowanie i pomagają w coachingu. W rozmowie z portalem wymieniła m.in. zalety z korzystania z FRIS przy przeprowadzaniu audytów, czy podczas szkoleń kompetencji miękkich.
Przeczytaj pierwszą część wywiadu dla „Biznesu z klasą”